Mata lamelowa r.Flow AG

Jedną z nowości w ofercie ANG Wentylacja jest samoprzylepna mata lamelowa z wełny mineralnej r.Flow AG. Co czyni ten produkt idealnym rozwiązaniem do izolacji w wentylacji i klimatyzacji?
Zacznijmy od tego, co stanowi największy wyróżnik maty lamelowej marki r.Flow AG. To kwestia ułożenia włókien w wełnie: są one prostopadłe do izolowanej powierzchni (tzw. układ lamelowy). Dzięki temu grubość izolacji pozostaje niezmienna na całej powierzchni. Ma to szczególne znaczenie, gdy izolowany materiał ma zagięcia czy narożniki. Do tej pory, przy korzystaniu z maty tradycyjnej o równoległym układzie włókien, to w tych newralgicznych miejscach dochodziło do zmniejszenia grubości izolacji. Zastosowanie proponowanej przez nas maty r.Flow AG zapobiega temu problemowi. W każdym punkcie izolacja (zarówno termiczna, przeciwkondensacyjna, jak i akustyczna) będzie mieć taką samą grubość.

Oprócz prostopadłego układu włókien, struktura maty wyróżnia się także warstwą kleju wiecznie żywego. Został on naniesiony na wełnę mineralną, a następnie zabezpieczony folią. Czemu służy wykorzystanie kleju? Sprawia on, że oferowany przez ANG Wentylacja produkt mocno oraz trwale przylega do elementów, które są izolowane.

Lamelowa mata r.Flow AG znajduje szerokie zastosowanie przy izolacji w kanałach wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Oprócz tego, że sprawdzi się przy izolacji termicznej, przeciwkondensacyjnej bądź akustycznej, to można wykorzystać ją także do niskotemperaturowych izolacji instalacji ciepłowniczych. Za każdym razem rezultaty będą tak samo pozytywne. Tak duża różnorodność przy stosowaniu maty jest także wynikiem prostoty jej montażu. Dzięki dodatkowej warstwy kleju, przy montażu maty r.Flow AG nie jest wymagane stosowanie żadnych innych elementów mocujących.

Każda rolka r.FlowAG jest zapakowana w szczelny worek LDPE, który zamykany jest fabrycznym zgrzewem. Zapewniona jest w ten sposób pełna ochrona lamelowej mat przed wilgocią czy innymi niepożądanymi zewnętrznymi czynnikami.
Wełnę w naszym nowym, przestronnym magazynie przechowujemy zgodnie z rekomendacjami producenta. W ten sposób macie gwarancję, że zakupiona u nas mata lamelowa będzie charakteryzować się najwyższą jakością. 24 rolki r.Flow AG są ułożone w trzech warstwach. Dwie pierwsze warstwy znajdujące się na spodzie to 20 rolek w pozycji pionowej. Na samej górze umieszczone są 4 rolki. Cała konstrukcje zabezpiecza – tak od góry, jak i od dołu – wytrzymały kaptur LDPE, a także folia stretch, którą owijamy całość. Ten sposób, zalecany przez producenta, to skuteczne zabezpieczenie produktu podczas transportu czy w trakcie prowadzonych w ANG Wentylacja operacji magazynowych.

Parametry lamelowej maty wełnianej r.Flow AG