Dzień pracy w ANG - Daria Krzyżanowska, krakowski dział handlowy.

Data: 2022-05-26 Autor: marketing Kategoria: Blog
Zapraszamy na serię wpisów pokazujących ANG “okiem pracownika”. Dziś chcemy Wam przedstawić naszą specjalistkę ds. techniczno-handlowych - Darię! Zobaczcie, jak Daria organizuje swój dzień i czym się zajmuje.Dzień pracy zaczynam od…. 

Dobrej kawy i odczytania wszystkich e-maili które spłynęły w czasie poza pracą.

  


Na co dzień zajmuję się… 

Doradztwem technicznym z zakresu HVAC. 

Do moich obowiązków należą  głównie sprzedaż i przygotowywanie ofert techniczno-handlowych a także koordynacją zamówień produkcyjnych. Reasumując, doradzam klientom, co wybrać z naszej oferty, a jeśli istnieje taka potrzeba, to wsiadam w samochód i jadę w teren, aby jeszcze lepiej doradzić i skompletować zamówienie lub wyjeżdzam w poszukiwaniu nowych inwestycji. Oprócz tego dbam o relacje z naszymi klientami oraz o pozytywny wizerunek firmy. 

  


W mojej pracy najważniejsze jest dla mnie

Zrozumienie i wsparcie klientów kluczowych, atmosfera panująca w firmie i oczywiście ciągły rozwój w dziedzinie instalacji sanitarnych.


Moja rada na efektywny dzień w pracy to… 

Skupianie się  w danym momencie tylko na jednym zadaniu. Wyznaczam sobie plan na cały dzień i działam. Staram się pracować mądrze, a nie ciężko :) 


Największym wyzwaniem na początku pracy w tej branży było

Poznanie całego systemu firmy. Na początku błędy i małe wpadki były nieuniknione. Jednak trafiłam na życzliwych znajomych z pracy, którzy nigdy nie odmówili mi pomocy. Obecnie również mogę liczyć na wsparcie z ich strony.


Moje rady na dobre relacje z klientem to…. 

Jestem fanką tzw. sprzedaży bez sprzedaży, czyli rozmowy z klientem i troski o jego potrzeby. Budowanie relacji z klientem to przede wszystkim zrozumienie problemu, z którym się boryka, a w odpowiedzi na to oferowanie urządzeń, elementów, produktów etc., które rozwiążą jego problem. Ale najważniejszym elementem dobrych relacji jest przede wszystkim uśmiech na twarzy :)


Coś ulubionego w pracy to… 

W mojej pracy najbardziej cenię to, że niektóre elementy instalacji sanitarnych są od podstaw robione są w naszej firmie (elementy  prostokątne, tłumiki, żaluzje ścienne, przepustnice etc.). Zwiększa to moją wiedzę praktyczną i teoretyczną z tego zakresu. Zawsze też mogę podejść do kolegów na produkcję, aby o coś dopytać.


Po pracy…   

Aktualnie skupiam się na ukończeniu pracy magisterskiej, aby otrzymać tytuł magistra inżyniera instalacji sanitarnych. To uporządkuje moją wiedzę oraz specjalizację.

Poza tym na co dzień uwielbiam gotować i spędzać czas ze znajomymi. Aktywność fizyczna również jest dla mnie bardzo ważna, dlatego staram się dwa razy w tygodniu chodzić na basen, a wieczory poświęcam na dobry film :)


Dzięki Daria, za wywiad! Życzymy miłego dnia w pracy!