Dzień pracy w ANG - Jakub Zaszczudłowicz

Data: 2023-03-29 Autor: marketing Kategoria: Blog
Zapraszamy na kolejną odsłonę serii wpisów pokazujących ANG “okiem pracownika”. Dziś chcemy Wam przedstawić kierownika działu produkcji z siedziby w Modlnicy. Rozmawiamy z Jakubem Zaszczudłowiczem.


Zapraszamy na kolejną odsłonę serii wpisów pokazujących ANG “okiem pracownika”. Dziś chcemy Wam przedstawić kierownika działu produkcji z siedziby w Modlnicy. Rozmawiamy z Jakubem Zaszczudłowiczem.

Dzień pracy zaczynam od…. 

Oczywiście od kawy i rozmowy z pracownikami. Praca na produkcji odbywa się w systemie dwuzmianowym, dlatego ważną częścią rozpoczęcia mojego dnia pracy jest zebranie informacji o działaniach i bieżących sprawach, które wynikły podczas drugiej zmiany.

Na co dzień zajmuję się… 

Kierowaniem działem produkcji. Do moich obowiązków należy m.in. weryfikowanie realizacji planu produkcyjnego, nadzór nad całością prac i procesami na hali produkcyjnej. 

W mojej pracy najważniejsze jest dla mnie

Codzienne monitorowanie stanu prac tak, abyśmy mogli wywiązywać się z terminów na czas. Wszystko to wiąże się ze sprawnym działaniem produkcji, dlatego moim zadaniem jest dopiąć wszystko na ostatni guzik tak, aby finalnie zamówienie spełniało oczekiwania klienta. Ważne jest dla mnie, aby produkty, które produkujemy, miały najwyższą jakość oraz były wykonane terminowo.

Moja rada na efektywny dzień w pracy to… 

Rozpisanie planu dnia w punktach. Bardzo często projektów, procesów i prac jest na tyle dużo, że dobre rozpisanie pracy jest już połową sukcesu. Zwłaszcza, że na mojej głowie leży nadzorowanie ciągu produkcyjnego oraz synchronizacja pracy dwuzmianowej. Aby wszystko dobrze działało i proces produkcji szedł do przodu tak, jak powinien niezbędna jest komunikacja z innymi działami. Dział handlowy, dział logistyki i magazyn w połączeniu z produkcją to podstawa efektywności firmy.

Największym wyzwaniem na początku pracy w tej branży było

poznanie spraw technicznych oraz nauczenie się współpracy z ludźmi. To jak w każdej dziedzinie, potrzeba czasu aby wejść w temat i nauczyć się współdziałania z innymi w danej organizacji. 

Coś ulubionego w pracy to… 

Automatyzacja, nowe maszyny, usprawnienia procesu produkcyjnego to coś co jest w moich branżowych zainteresowaniach i to mnie po prostu ciekawi. Oprócz tego bardzo lubię wyjazdy na targi, gdzie mogę odkrywać nowości, poznać możliwości modernizacji i unowocześnienia parku maszynowego w firmie.

Po pracy… 

Uwielbiam wyjazdy w góry. A jeśli nie jestem w górach, to coś majsterkuję w domu lub zajmuję się pracami przydomowymi, tutaj wszelakie konstrukcje i budowa czegokolwiek jest moim konikiem. A dla równowagi i relaksu lubię gotować, piec ciasta i chleby. Bo nic nie smakuje lepiej niż chrupiąca, jeszcze ciepła piętka z domowego chleba!

Jakub dzięki za rozmowę i miłego dnia pracy!