Łącznik elastyczny

Data: 2018-02-24 Autor: Admin Kategoria: Blog
Dostępny w ofercie ANG Wentylacja łącznik elastyczny doskonale sprawdzi się do minimalizacji przekazywania wibracji oraz przenoszenia się hałasu wzdłuż sieci przewodów wentylacyjnych.

Dostępny w ofercie ANG Wentylacja łącznik elastyczny doskonale sprawdzi się do minimalizacji przekazywania wibracji oraz przenoszenia się hałasu wzdłuż sieci przewodów wentylacyjnych. Proponowany przez nas łącznik jest powietrznoszczelny. Kolejną zaletą, bardzo ważną z perspektywy instalatorów, jest to, że korzysta się z niego bardzo wygodnie. Nie sprawia też problemów przy prefabrykacji. Za elementem przemawia również jego uniwersalność zastosowań: pasuje do owalnych, prostokątnych, jak i okrągłych sieci przewodów.

Różnorodność połączeń (mogą być z metalu lub tkaniny) sprawia, że każdy z instalatorów czy serwisantów znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie. Łącznik może by wykonany z PVC, silikonu lub poliuretanu. Dostępne są dwa rodzaje pokryć (poliester dla PVC oraz włókno szklane dla silikonu i poliuretanu) oraz trzy rodzaje powłok.
 
Zakres temperatur, w których łącznik nie traci swoich właściwości, zależy od materiału tkaniny:
- dla PVC jest to od -40 do + 80 stopni Celsjusza
- dla silikonu – od – 30 do + 250 stopni Celsjusza
- dla poliuretanu – od 30 do +130 stopni Celsjusza, z czego łącznik wytrzyma pracę nawet w 400 stopniach przez dwie godziny.
 
Łącznik sprzedajemy w opakowaniach. Standardowa długość elementu to 25 m, 30,5m oraz 50 m.