Uzdatniacz Induct

Data: 2018-02-14 Autor: Admin Kategoria: Blog
​Lepsze powietrze z uzdatniaczami serii Induct.

Jako specjaliści zajmujący się na co dzień powietrzem, doskonale wiemy, jak ważna jest jego jakość. Dlatego z przyjemnością wprowadzamy do swojej oferty produkty serii Induct.

Interesują nas tylko rozwiązania, które są dopasowane do współczesnych wyzwań. Dlatego zawsze poszukujemy urządzeń wykorzystujących najnowsze, najbardziej innowacyjne technologie. Stąd nasza decyzja o włączeniu do oferty ANG Wentylacja uzdatniaczy powietrza z serii Induct. Oprócz zaawansowanych rozwiązań, mają one także inne zalety, ważne z punktu widzenia instalatora systemu wentylacji czy właścicieli budynków bądź pomieszczeń, w którym produkty te mają być montowane. Ale po kolei.
 
Powiew innowacji
Urządzenia z serii Induct bazują na Aktywnej Technologii RCI – Promieniowej Jonizacji Katalitycznej. Polega ona na wytworzeniu jonów ponadtlekownych i wodorotlenkowych poprzez wykorzystanie katalitycznego działania promieniowania ultrafioletowego na procesy fotojonizacyjne metali rzadkich oraz szlachetnych. Znajdują się one  w matrycy. W ich działaniu wspiera je hydrofilowa powłoka komory RCI.


Dlatego skutecznie mogą usuwać nie tylko bakterie czy wirusy, ale również zarodniki pleśni, grzyby, alergeny oraz inne zanieczyszczenia, mające negatywny wpływ na nasze zdrowie. Produkty Induct są najlepszym wyjściem, jeśli szukamy sposobów na likwidację tzw. syndromu chorego budynku. Przypomnijmy: to poważne zagrożenie dla mieszkańców lub użytkowników danego budynku, które spowodowane jest przede wszystkim zbyt małą ilością świeżego powietrza, często będącego także złej jakości. Przyczyną takiego stanu są albo organizmy żywe (czyli chociażby grzyby bądź wirusy), zastosowane w budynku materiały budowlane i elementy wyposażenia wnętrz (np. rozpuszczalniki, impregnaty drewna etc.) albo same systemy wentylacji, które zanieczyszczone są mikroorganizmami. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą uzdatniacze Induct, które efektywnie eliminują zagrożenia mikrobiologiczne wewnątrz instalacji wentylacyjnej.
 
Krańcowa satysfakcja
Efekt korzystania z Induct czuć – dosłownie. Powietrze staje się czystsze, świeższe, zdrowsze. Przyjemniej się nim oddycha. Ale rezultat zastosowania naszych nowych urządzeń da się także precyzyjnie zmierzyć. Przede wszystkim mniejszą absencją chorobową. Mieszkańcy lub użytkownicy budynku rzadziej chorują, nie muszą już tak często korzystać ze zwolnień L4. Z tego co nam wiadomo, nie prowadzono jeszcze badań dotyczących związku wydajności pracy z jakością powietrza. Ale można obstawiać, że im świeższe powietrze i im przyjemniej się nim oddycha, tym lepiej też się pracuje.
Są za to twarde dowody pokazujące, że urządzenia z serii Induct poprawiają parametry jakościowe powietrza wewnątrz pomieszczeń. Także podczas obecności w nich ludzi.
 
Szeroki zakres zastosowań
Gdzie sprawdzą się urządzenia Induct? Tak właściwie, to można je instalować w dowolnym pomieszczeniu. Sprawdzą się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, budynkach biurowych i lokalach prywatnych. Nie ma przeciwwskazań, aby uzdatniacze powietrza stosować w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. Nasze produkty można więc instalować nawet w żłobkach czy przedszkolach.
Trzeba jedynie dobrać właściwy model urządzenia, kierując się rozmiarem pomieszczenia, w którym ma działać.

Liczy się ekonomia
O tym, że dzięki produktom Induct lepiej się pracuje, już wspomnieliśmy. Ale ich pozytywny ekonomiczny wpływ na tym się nie kończy. Wszystkie modele serii Induct charakteryzują się niskim poborem mocy oraz niskimi kosztami eksploatacji. Same także minimalizują koszty eksploatacji wentylacji: spowalniają proces powstawania zanieczyszczeń mechanicznych.
O pozytywnym wpływie tych produktów można przekonać się podczas wizyty m.in. w centrali PKO BP Warszawa, Centrum Handlowym Atrium, CBB Kaskadzie, Kieleckim Parku Technologicznym czy Akademii Muzycznej w Łodzi. A to tylko niewielki wycinek instytucji czy firm, które sięgnęły po Induct.

Seria Induct liczy pięć modeli, charakteryzujących się następującymi właściwościami.

Montaż urządzeń z serii Induct nie nastręcza najmniejszych trudności.

Dokładna analiza wykazuje więc, że w swojej kategorii urządzenia Induct nie mają sobie równych. Jeśli więc poszukujecie wydajnych, sprawdzonych i niezawodnych uzdatniaczy powietrza, wybierzcie serię Induct. Od dziś znajdziecie je w ANG Wentylacja.